Budowa namiotu magazynowego i jej koszt

Przed rozpoczęciem planowania budowy namiotu magazynowego należy złożyć wniosek o pozwolenie na budowę namiotu magazynowego w odpowiednim Starostwie Powiatowym. Taki dokument jest znacznie łatwiej uzyskać w przypadku stawiania namiotu magazynowego niż stawiania trwałych budynków. Czeka się na niego około dwa miesiące.

Jak zmniejszyć ilość formalności przy budowaniu namiotów magazynowych?

Najwygodniejszym rozwiązaniem jest zlecenie postawienia takiego obiektu firmie zewnętrznej, najlepiej producentowi namiotów magazynowych. Korzystając z takich usług nie tylko uzyskamy dokładna informację i niezbędną dokumentację do uzyskania pozwolenia na budowę, ale także poznamy dokładny koszt budowy namiotu magazynowego.

Jak zaoszczędzić na budowie namiotów magazynowych?

Czynniki mające wpływ na koszt budowy namiotów magazynowych to przede wszystkim:

  • kubatura i powierzchnia,
  • rodzaj konstrukcji i typ poszycia,
  • ilość świetlików i bram wyjazdowych/wejściowych,
  • wszelkie indywidualne elementy projektu konkretnego namiotu.

Zmniejszeniu ceny budowy namiotu magazynowego sprzyja korzystanie z usług producentów. Zamawiając namiot wraz z montażem zapłacimy mniej niż zlecając to kolejnej firmie oraz zaoszczędzimy czas nie robiąc tego we własnym zakresie.

Z racji tego, iż namioty magazynowe są mobilne i bardzo trwałe można także zakupić namioty używany lub wziąć nowy namiot magazynowy w leasing.