Namioty magazynowe to świetne rozwiązanie dla firm chcących szybko i tanio postawić trwały, całoroczny magazyn. Minimum formalności z budową oraz szybki montaż sprawiają, że namioty magazynowe od producenta Protan Elmark Sp. z o.o. są coraz popularniejsze.

Rodzaje namiotów magazynowych

Całoroczne namioty magazynowe – ceny także, różnią się między sobą.  Przede wszystkim posiadają inne konstrukcje, wielkość, kształt i typ poszycia:

  • dzięki modułowej konstrukcji namioty magazynowe sprzedawane przez producentów mogą mieć w zasadzie dowolną długość,
  • dostępne typy poszycia to zwykle: blach, pcv i płyta,
  • spośród kształtów najpopularniejsze są turecki sześciokąt i ośmiokąt,
  • w zalezności o cech namiotu magazynowegocena jest różna.

Odporność namiotu budowlanego na zmienną pogodę

Posiadają lekka konstrukcję, ale jednocześnie są odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Większość typów lekkich namiotów magazynowych posiada specjalny fartuch odprowadzający nadmiar wody w czasie ulewnych deszczy. Lakierowane poszycie plandeki pozwala także niwelować skutki zarówno wysokich jak i niskich temperatur powietrza. Przechowywane produkty są więc w pełni bezpieczne.

Warto dodać, że mimo tak szczelnej konstrukcji przemysłowe namioty magazynowe są wewnątrz bardzo jasne i nie wymagają doświetlania w ciągu dnia. Jeśli konieczna jest jeszcze większa ilość światła warto wybrać namiot magazynowy od producenta, który ma w swojej ofercie wersje ze świetlikiem lub dwoma.

Mobilne i szybkie w stawianiu

Prosta konstrukcja namiotów magazynowych na sprzedaż powoduje, że maja one bardzo szybkie terminy realizacji i krótki czas montażu. Producent namiotów magazynowych najczęściej ma w swoich usługach także stawianie ich i demontaż.

Niewątpliwa zaletą jest także mobilność namiotów magazynowych. Ta funkcjonalność jest ważna m.in. dla firm budowlanych, które po zakończeniu pracy mogą przestawić magazyn na inny plac budowy.

Namiot magazynowy – wszechstronny w zastosowaniu

Wykorzystuje się je jako magazyny dla:

  • produktów i półproduktów spożywczych,
  • wyrobów przemysłowych,
  • materiałów budowlanych,
  • maszyn rolniczych, budowlanych.

Z powodzeniem można je wykorzystywać także do innych dziedzin, np jako namioty budowalne. Ich solidna konstrukcja pozwala na organizowanie w nich eventów, targów i innych imprez masowych. Dodatkowa zaletą namiotów całorocznych jest materiał, którym są poszyte – ma on właściwości wygłuszające.

Solidna konstrukcja i wytrzymałe poszycie sprawiaja, że warto rozważyc także zakup namiotu magazynowego używanego. Jednak najlepiej nie szukać ofert od niesprawdzonych użytkowników, ale zpytac o możliwość zakupu namiotu magazynowego używanegoproducenta.